zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

Niedzielne Spotkania z Bajką "Koziołek Matołek i Językowa Łamigłówka"

20 listopada 2022
sala widowiskowa w ratuszu
15:00
MOK Legionowo zaprasza na spektakl Teatru Prima pt. "Koziołek Matołek i Językowa Łamigłówka".

Bilety: 16 zł - dostępne w MOK Legionowo, ul. Norwida 10

Tekst, scenariusz i reżyseria: Jarek Gmitrzuk
Występują: Ewa Dobrowolska i Jarek Gmitrzuk
Dekoracje: Małgorzata Tarasewicz-Wosik
Oprawa Muzyczna: Tomasz Bieliński

"Koziołek Matołek i Językowa Łamigłówka" to interaktywne przedstawienie teatralne, (stworzone na podstawie autorskiego tekstu Jarek Gmitrzuk), dzięki któremu chcemy zwrócić uwagę małego odbiorcy na to, jak ważne i potrzebne w naszym codziennym życiu jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym. Poszerzenie wiedzy na temat różnorodności i bogactwa polskiego języka, jego odmian, regionalizmów. To również zwrócenie uwagi na najczęściej popełniane błędy i wspólne szukanie rozwiązań, które pomagają ich unikać.
Forma interaktywnego przedstawienia teatralnego, w którym dzieci śledzą przygody nieporadnego Koziołka Matołka ( kultowa postać w świecie polskich, niestety często już zapominanych i pomijanych bajek) uczącego się ludzkiej mowy i poznającego realne korzyści wynikające z posługiwania się prawidłową polszczyzną jest doskonałym sposobem na to, by w formie mądrej, sugestywnej, a czasami śmiesznej i wzruszającej historii przekazać dzieciom zaplanowane treści.
Pożądany efekt wzmocni profesjonalna oprawa artystyczna przedstawienia: muzyka, scenografia, dynamiczna i interaktywna gra aktorów, którzy angażują najmłodszą publiczność w szukanie rozwiązań i wspólne zmagania z napotkanymi problemami. Taka sytuacja rozbudza wyobraźnię odbiorców, pobudza ich do działania i przynosi satysfakcję z prawidłowo wykonanych zadań. Interaktywna forma widowiska zapewnia również świetną zabawę.

Czas trwania: 50 min

Plakat promujący spektakl Teatru Prima - Koziołek Matołek i Językowa Łamigłówka