"Brzydkie kaczątko"

03.04.2024 - dzieci z grupy III słuchały bajki "Brzydkie kaczątko", oglądając scenki w teatrzyku Kamishibai.

Kamishibai Teatr to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania lub czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Przedszkolaki opowiadały kolejność zdarzeń, a następnie układały obrazki z cyklem rozwojowym łabędzia.

Podczas muzycznej zabawy chodząc w rytm muzyki naśladowały mamę - kaczkę.

Kolejne zadanie polegało na odkrywaniu zakodowanego obrazka poprzez układanie kolorowych pisanek na macie do kodowania według podanych współrzędnych.

Ostatnim zadaniem było komponowanie "Łabędziej muzyki" i zagranie jej na instrumentach oraz namalowanie obrazka, którego głównym elementem była kaczka.