"Zróbmy wspólnie budki lęgowe"

23.03.2024 - Łucja z grupy III razem ze swoimi braćmi i tatą uczestniczyła w rodzinnych warsztatach "Zróbmy wspólnie budki lęgowe" zorganizowanych w sali konferencyjnej szkółki kontenerowej im. Wojciecha Fondera w Skierdach

Łucja opowiedziała dzieciom o warsztatach i budowaniu budek lęgowych. Podczas pogadanki dowiedziała się wielu ciekawostek o ptakach żyjących w naszej okolicy.

Wywieszając budki lęgowe, staramy się ułatwić ptakom prowadzenie lęgów i przez to zwiększać ich liczebność w lesie. Zapewniając ptakom dogodne miejsca lęgowe, możemy zmniejszyć liczbę szkodliwych owadów, które są pożywieniem zamieszkujących lasy ptaków.

Rodzina Łucji wykonała dwie budki lęgowe, które zostały zawieszone wysoko na drzewach w przydomowym ogrodzie.

Gratulujemy i życzymy odwiedzin wielu ptaków!