"Wesołe dźwięki filmowej piosenki"
(Zam: 05.10.2015 r., godz. 19.00)

Interaktywne warsztaty telewizyjne

05.10.2015 - przedszkolaki z gr. IV i V uczestniczyły w interaktywnych warsztatach telewizyjnych.

Wspólnie z jedynym w Polsce, animowanym psem Raffikiem, za pomocą przedmiotów codziennego użytku tworzyły i realizowały dźwięki oraz efekty dźwiękowe do filmu rysunkowego. Podkładały głosy pod filmowe postaci, pracowały w tzw. dziupli, czyli stanowisku dla lektora, rozwiązywały zagadki dźwiękowe.

Musiały też rozwiązać kilka życiowych problemów, z którymi borykała się ekipa rysunkowego zespołu LaLaMIRE. Są to tak zwane "wartości życia", czyli postawa wobec takich zagadnień jak przyjaźń, miłość, odwaga, strach, szacunek, zaufanie, pomoc, sława, sukces.

Oprócz pracy i zabawy był również czas na naukę. Przedszkolaki słuchały śmiechu niektórych zwierząt; dowiedziały się jak śpiewają wieloryby oraz jak brzmi mowa niektórych ludów. "Mokły" przy odgłosach tropikalnego deszczu oraz zobaczyły kilka felietonów filmowych dotyczących pracy nad głosem i dźwiękiem.

Pod koniec zajęć dzieci obejrzały zrealizowany dźwiękowo film z udziałem swoich rówieśników.

Zapraszamy do zakładki Galeria

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 05.10.2015 r., godz. 19.00