"Poznajemy zjawiskowy świat"

"Poznajemy zjawiskowy świat"
Międzyszkolny Projekt Edukacyjny

"Poznajemy zjawiskowy świat" - to projekt edukacyjny, którego głównym celem jest zainspirowanie uczniów i przedszkolaków do odkrywania i rozumienia świata poprzez obserwacje zjawisk przyrodniczych.

Inicjatorem projektu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie; współrealizatorami nauczyciel ZSO nr 2 - p. Marta Chałubek oraz nauczyciel PM 9 - p. Wiesława Twardowska.

Przedszkole Miejskie nr 9 AKADEMIA PRZYGODY jest partnerem zewnętrznym projektu. Nasze Przedszkole umożliwia prowadzenie cyklicznych zajęć oraz udział młodzieży szkolnej w pokazach w ramach innowacji pedagogicznej „Przygoda z przyrodą”, która jest realizowana w przedszkolu.

Dociekliwość i skłonność do zadawania zaskakujących pytań przez dzieci nauczy młodzież właściwych zachowań w sytuacjach nietypowych oraz umiejętności zastosowania wiedzy w praktycznych sytuacjach.

Projekt tworzy optymalne warunki rozwoju intelektualnego i osobowościowego, wzbogacając ofertę edukacyjną kierowaną do uczniów i partnerów projektu – dzieci przedszkolnych.

Projekt finansowany jest przez Prezydenta Miasta Legionowo.

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 01.10.2014 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 11.11.2014 r., godz. 13.25