w Legionowie

"Jeżdżę w kasku i odblasku"
Kamizelki dla przedszkolaków

22.04.2016 - nasze Przedszkole odwiedzili Zastępca Prezydenta Miasta Piotr Zadrożny wraz z radnym miasta Przemysławem Cichockim.

W ramach akcji "Jeżdżę w kasku i odblasku" goście przekazali przedszkolakom kamizelki odblaskowe ufundowane przez Ubezpieczenia Mazurkiewicz. Inicjatorem akcji jest Przewodniczący Rady Miasta Legionowo Janusz Klejment.

Akcje uświadamiające o noszeniu odblasków są ważne. Po zapadnięciu zmroku pieszy bez elementów odblaskowych jest widoczny dla kierowcy w światłach mijania z odległości zaledwie ok. 30 m. Tak mała odległość nie zawsze pozwala kierowcy pojazdu na wykonanie manewru i uniknięcie potrącenia pieszego. Natomiast użytkownik ubrany w kamizelkę odblaskową jest widoczny już z odległości 130–150 m. Ryzyko potrącenia pieszego wyposażonego w elementy odblaskowe maleje więc ok. 6-krotnie.

W ramach akcji Jeżdżę w kasku i odblasku organizowany jest również konkurs plastyczny dla dzieci, a w maju br. odbędzie się piknik rowerowy, którego tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo.

ikona