"Uczymy Dzieci Programować"

"Czekając na święta"

"Czekając na święta"

18.12.2019 - w oczekiwaniu na święta przedszkolaki z grupy IV wykonywały zadania z "Uczymy Dzieci Programować".

Najpierw towarzyszyły Mikołajowi w jego wędrówce po planszy na podstawie komend „do góry”, „do dołu”, „w prawo”, „w lewo”; kiedy opuszczał planszę wołały „wpadł do komina”. Trudność zadania polegała na tym, że fizycznie Mikołaj nie zmieniał swojego położenia, a dzieci musiały w myślach „śledzić” jego wędrówkę. Podniesienie stopnia trudności zadania to wprowadzenie pól funkcyjnych - dzwonków. W momencie, kiedy Mikołaj przechodził przez pole z grafiką dzieci mówiły „dzyń, dzyń, dzyń”, a kiedy znalazł się na polu ze śnieżynką wykonywały obrót.

Kolejną zabawą była gra, w której przedszkolaki pomagały Mikołajowi pozbierać prezenty. Dzieci tworzyły kody, które były instrukcją przemieszczania się po macie w taki sposób, by po kolei zebrać wszystkie prezenty.

Świąteczne obrazki posłużyły do zabawy w sudoku oraz układanie ciągów rytmicznych.

Ostatnie zadanie to kolorowanie obrazków według symboli.

Nagrodą za wspaniale wykonane zadania były zabawy na platformie Digipuzzle: świąteczne memory, wyszukiwanie różnic między obrazkami, układanki i puzzle, odkrywanie zakodowanych obrazków.

ikonaikona

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 18.12.2019 r., godz. 19.00