"Niezwykłe oblicze cieczy"
(Zam: 14.01.2015 r., godz. 19.00)

Przedszkolaki na warsztatach w ZSO nr 2 w Legionowie

14.01.2014 - przedszkolaki z gr. III były gośćmi uczniów Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie.

Były to zajęcia w ramach realizacji Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego "Poznajemy zjawiskowy świat" pod kierunkiem nauczyciela fizyki, p. Marty Chałubek. Głównym celem projektu jest zainspirowanie uczniów i przedszkolaków do odkrywania i rozumienia świata poprzez obserwacje zjawisk przyrodniczych.

Podczas spotkania gimnazjaliści zaprosili przedszkolaków do wspólnego eksperymentowania. Dzieci badały m.in. właściwości masy nienewtonowskiej, zjawisko napięcia powierzchniowego, ciśnienia hydrostatycznego . Obserwowały "tańczące rodzynki", "nurka w butelce", "pływające jajko" oraz "skaczące" bańki mydlane. Tworzyły kolorowe wiry z mleka oraz "klej z wody".

Serdecznie dziękujemy gimnazjalistom oraz p. Marcie Chałubek za moc wrażeń, nowe inspiracje i pyszną trójkolorową galaretkę :)

Zapraszamy do zakładki projektu "Poznajemy zjawiskowy świat"

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 14.01.2015 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 21.01.2015 r., godz. 17.45