-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -  
-
- -
Akademia Przygody Przedszkole Miejskie nr 9
AKADEMIA PRZYGODY
ul. Królowej Jadwigi 11,
05-120 Legionowo
tel./fax: (0-22) 774-40-33
e-mail: pm-dziewiatka@o2.pl
Foto
Strona Główna
-
Wersja do drukudruk
Aktualność
"Spacerkiem po Legionowie"
(Zam: 21.04.2015 r., godz. 19.30)

XI Międzyprzedszkolne Spotkania

21.04.2015 - w naszym przedszkolu odbyły się XI Międzyprzedszkolne Spotkania „Spacerkiem po Legionowie”.

Uczestniczyły w nim dzieci z legionowskich przedszkoli, które w formie zabaw, zagadek i quizów poznawały historię, tradycje, ciekawostki i osobliwości naszego miasta. Gościliśmy również Zastępcę Prezydenta Miasta Legionowo p. Piotra Zadrożnego, Przewodniczącego Rady Miasta Legionowo, p. Janusz Klejmenta i wicedyrektora Muzeum Historycznego w Legionowie, p. Wawrzyńca Orlińskiego.

Podczas „spaceru” pomiędzy obiektami zabytkowymi i współczesnymi nauczycielki z „Dziewiątki” wraz z p. Wawrzyńcem Orlińskim przedstawiły garść informacji, m.in. na temat Willi Bratki, Ratusza Miejskiego, studni oligoceńskiej, kościoła popularnego wśród Legionowian jako Kościół „na górce”, Koszar na Kozłowce, pomnika Polski Walczącej.

Dzieci dowiedziały się również kilku ciekawych informacji na temat legionowskiej flagi, herbu, hejnału. Z zaciekawieniem obejrzały wycinek starej kroniki - relacji z wyprawy polarnej z udziałem Czesława Centkiewicza.

Prezydent Piotr Zadrożny „oprowadził” nas po Ratuszu Miejskim omawiając podczas wirtualnej wycieczki przeznaczenie kolejnych pomieszczeń. Tak przedszkolaki dotarły do Sali obrad Rady Miasta.

W następnym zadaniu powołano Radę Miasta Przedszkolaków, a przewodniczący tej „dorosłej „Rady" - Janusz Klejment opowiedział czym zajmują się radni, jak pracuje Rada, gdzie i kiedy się zbiera. Mali radni debatowali nad budżetem miasta i rozdysponowaniem środków finansowych na poszczególne propozycje m.in.: budowę placu zabaw, kina, bloku mieszkalnego, naprawą drogi, … Głosowano nad poszczególnymi inicjatywami, w końcu wybrano inwestycje, które przedszkolaki uznały za ważne.

Biorąc udział w grze symulacyjnej przedszkolaki mogły w atrakcyjny sposób poznać zadania samorządu lokalnego w roku 25-lecia samorządności.

Na zakończenie wysłuchaliśmy kliku wierszy i piosenki o Legionowie autorstwa Anny Kacy, które zaprezentowały dzieci z grupy V.

Wszystkie przedszkolaki po wspólnej zabawie odebrały gratulacje i upominki z rąk p. Janusza Klejmenta, p. Wawrzyńca Orlińskiego i p.dyrektor Beaty Piaseckiej.

.


Zapraszamy do zakładki Galeria oraz na stronę Urzędu Miasta Legionowo

Wytworzył: Katarzyna Papuda, data: 21.04.2015 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 12.05.2015 r., godz. 13.45
Ostatnia aktualizacja: Wiesława Twardowska, data: 12.05.2015 r., godz. 14.17
Liczba odwiedzin: 366