"Dlaczego jajo jest symbolem Wielkanocy?"
(Zam: 22.03.2016 r., godz. 19.15)

Warsztaty w ramach programu Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci

22.03.2016 - dzieci z gr. V uczestniczyły w warsztatach "Dlaczego jajo jest symbolem Wielkanocy?" realizowanych w ramach programu "Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci".

Jajko jest jednym z symboli wielkanocnych. Oznacza odrodzenie się przyrody. Na czas świąt jajka barwi się i ozdabia przy zastosowaniu różnych technik.

W trakcie oglądania filmu z udziałem Doroty Jasnowskiej z Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu przedszkolaki poznały jajko jako jeden z symboli wielkanocnych. Słuchając wiersza E. Skarżyńskiej "Wielkanocny stół" poznały również inne symbole świąteczne.

Dowiedziały się, jak nazywają się techniki ozdabiania jajek oraz dlaczego dziewczęta wręczały pisanki kolegom. W trakcie zabawy ruchowej utrwalały znajomość zwierzęcych symboli, które często towarzyszą Świętom Wielkanocnym oraz zwiastują wiosnę (kurczaki, koguty, zajączki, baranki, skowronki).

Zapraszamy do zakładki programu "Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci"

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 22.03.2016 r., godz. 19.15
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 03.04.2016 r., godz. 13.15