Strażak – zawód fascynujący i niebezpieczny
(Zam: 14.11.2016 r., godz. 19.00)

Wycieczka do sali edukacyjno-szkoleniowej „Iskierka"

14.11.2016 - dzieci z gr. III odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie. W ramach wycieczki zwiedziły salę edukacyjno-szkoleniową „Iskierka”, w której zostały zapoznane z pracą strażaka. Zajęcia zostały przeprowadzone przez pana Daniela, jednego z naszych dzielnych legionowskich strażaków.

W ramach „szkolenia” dzieci wzbogaciły swoją wiedzę z zakresu bezpiecznego zachowania się w domu oraz utrwaliły najważniejsze numery telefonów służb ratowniczych. Przedszkolaki dowiedziały się również do czego w telefonie służy magiczny numer 112. Mogły praktycznie przećwiczyć prawidłowe zgłoszenie o incydencie. Co więcej: dowiedziały się m.in. co to jest czujnik gazu, jak wygląda i do czego służy oraz jak bezpiecznie posługiwać się urządzeniami elektrycznymi w domu.

W celu zdobycia praktycznych umiejętności prawidłowego zachowania się w przypadku zaprószenia ognia w domu, dzieci - z pomocą pana Daniela, próbowały upiec pizzę. Niestety ta sytuacja spowodowała pożar. Pan Daniel pokazał dzieciom jak prawidłowo zachować się w takiej sytuacji i wspólnie przećwiczyliśmy ewakuację.

Na koniec każdy przedszkolak mógł choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy bohater przymierzając strój strażaka.

Żegnając się, dzieci zostały wyróżnione Certyfikatem Dzielnego Małego Ratownika, planem lekcji oraz chorągiewką do sali przedszkolnej z numerem telefonu alarmowego Straży Pożarnej.

Dziękujemy strażakom, a szczególnie p. Danielowi za poświęcony nam czas i przekazaną wiedzę oraz panu Tomaszowi za udzieloną pomoc.

Zapraszamy do zakładki programu "Bezpieczne Przedszkole"

Wytworzył: Erwina Gorzelańczyk, data: 14.11.2016 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 22.11.2016 r., godz. 22.33