"e-Edukacja to Relacja - nowe technologie w praktyce edukacyjnej"
(Zam: 24.03.2017 r., godz. 19.00)

Konferencja i warsztaty poświęcone cyfrowej edukacji

24.03.2017 - w Domu Innowacji Społecznych "Marzyciele i Rzemieślnicy" w Warszawie odbyła się konferencja i warsztaty poświęcone cyfrowej edukacji.

W części plenarnej przedstawiono szeroki "cyfrowy" kontekst, w jakim obecnie znajdujemy się jako ludzkość oraz jego implikacje dla edukacji. Ukazano wpływ technologii na naszą zdolność do empatii, budowania relacji i zachowań prospołecznych oraz zaprezentowano otwarte lekcje z wykorzystaniem TIK, prowadzone przez uczniów szkoły podstawowej i technikum. Cyfrowe wyzwania dla edukacji w perspektywie europejskiej oraz światowej przedstawił przedstawił polski polityk i kulturoznawca, były minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.

Część warsztatowa to osiem e-EduStacji z najciekawszymi narzędziami i metodami cyfrowej edukacji. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję poznania najnowszych innowacji w dziedzinie e-edukacji, które w przyjazny, bezpieczny i twórczy sposób zamieniają uczenie się w niezwykłą przygodę, łącząc świat realny ze światem wirtualnym.

W konferencji uczestniczyła nauczycielka naszego Przedszkola, mgr Wiesława Twardowska.

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 24.03.2017 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 07.04.2017 r., godz. 00.11