"Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie"
(Zam: 29.09.2010 r., godz. 19.30)

IV Międzynarodowa Konferencja

28 i 29.09.2010 - w hotelu Novotel Airport w Warszawie odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie". Celem konferencji było przekazanie uczestnikom najnowszej wiedzy zarówno w zakresie działań edukacyjnych, jak również zwalczania nielegalnych treści w Sieci. W programie konferencji znalazły się wykłady oraz warsztaty prowadzone przez uznanych specjalistów z zagranicznych i krajowych organizacji zajmujących się bezpieczeństwem dzieci on-line.

Wiesława Twardowska 28.09.2010

Organizatorami konferencji było Polskie Centrum Programu Safer Internet, prowadzone przez Fundację Dzieci Niczyje (FDN), Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) oraz klicksafe.de – niemiecki projekt na rzecz bezpieczeństwa w Internecie. Konferencja odbyła się w ramach programu Komisji Europejskiej „Safer Internet”.
Wiesława Twardowska 29.09.2010

Przez dwa dni ponad 500 uczestników z 30 państw dyskutowało o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w Internecie.
Wiesława Twardowska 29.09.2010

W spotkaniu uczestniczyła również nauczycielka naszego Przedszkola, mgr Wiesława Twardowska, która w tym roku jest współrealizatorką Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego "Nie tylko Yahoo!". Projekt realizowany jest we współpracy z nauczycielką informatyki w Szkole Podstawowej Nr 2 w Legionowie, p. Bogusławą Dytrych. Jednym z głównych założeń projektu jest uświadamianie uczestnikom zajęć zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z komputerów, różnego rodzaju oprogramowania i Internetu oraz przygotowanie do podejmowania odpowiedzialnych zadań w społeczeństwie informacyjnym zgodnie z powszechnie obowiązującymi zasadami etycznymi i prawnymi.

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 29.09.2010 r., godz. 19.30
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 02.10.2010 r., godz. 16.01