"Nie tylko Yahoo!"
(Zam: 06.06.2012 r., godz. 19.30)

Podsumowanie projektu

06.06.2012 - przedszkolaki z gr. IV uczestniczyły w podsumowaniu Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego "Nie tylko Yahoo!".

"Nie tylko Yahoo" - to projekt edukacyjny, którego głównym celem jest przygotowanie jego uczestników do aktywnego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym.

Nasze Przedszkole jest partnerem zewnętrznym projektu, współpracując przy przygotowaniu i realizacji, działaniach promocyjnych i informacyjnych służących promocji projektu oraz podnoszeniu kompetencji uczniów i przedszkolaków w zakresie technologii informacyjnej.

Spotkanie podsumowujące realizację projektu odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Legionowie.

Przedszkolaki brały udział w zajęciach komputerowych w szkolnej pracowni informatycznej. Uczyły się rysować wykorzystując prosty program graficzny.

Zajęcia w pracowni informatycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Legionowie
Wiesława Twardowska 06.06.2012

Następnie w ramach realizacji projektu Szkoła z Klasą 2.0. oglądaliśmy prezentację projektów uczniów klasy II d, w którym zademonstrowali doświadczenie i zabawę przedstawiającą zasadę działania światłowodu.

Doświadczenie prezentujące zasadę działania światłowodu w wykonaniu uczniów kl. II d
Wiesława Twardowska 06.06.2012

W szkolnej bibliotece oglądaliśmy prezentację projektu edukacyjnego "Zdrowe odżywianie, a zdrowe i szczęśliwe życie" przygotowaną przez uczniów klasy III a wraz z nauczycielkami: panią Beatą Olechowicz i panią Edyta Wołos. Poznaliśmy piramidę zdrowia i zasady zdrowego odżywiania. Wspólnie z uczniami rozwiązywaliśmy zagadki promujące zdrową żywność oraz kolorowaliśmy obrazki przedstawiające owoce i warzywa.

Prezentacja projektu edukacyjnego klasy 3a "Zdrowe odżywianie, a zdrowe i szczęśliwe życie"
Wiesława Twardowska 06.06.2012

W pracowni informatycznej obejrzeliśmy przygotowane przez uczestników projektu "Nie tylko Yahoo!" prezentacje: multimedialną z okazji 80-lecia Szkoły, zadaniową (rebusy i puzzle) oraz filmową. Film pt: „Światłość w ciemności. Opowieść o życiu Heleny Keller” (głuchoniemej i niewidomej dziewczynce, która została pisarką) w całości nakręcili uczniowie SP 2 - uczestnicy projektu.

Prezentacja filmu uczestników projektu "Nie tylko Yahoo!"
Wiesława Twardowska 06.06.2012

Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, a następnie oglądając slajdy z poszczególnych zajęć, wspominali wspólnie spędzone chwile.

Dyplomy i książki dla uczestników projektu
Wiesława Twardowska 06.06.2012

Dodatkową atrakcją dla młodszych uczestników projektu były wesołe zabawy w sali rekreacyjnej.

Zabawy w sali rekreacyjnej
Wiesława Twardowska 06.06.2012

Serdecznie dziękujemy pani Bogusławie Dytrych za wspaniałe zajęcia i niezwykłe wycieczki edukacyjne oraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 za życzliwość i wszechstronną pomoc.

Zapraszamy na stronę projektu "Nie tylko Yahoo!"

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 06.06.2012 r., godz. 19.30
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 10.06.2012 r., godz. 14.18