"Podróż po świecie - choćby w Internecie"
(Zam: 29.11.2012 r., godz. 19.00)

Zajęcia edukacyjne w ramach projektu "Nie tylko Yahoo!"

29.11.2012 - dzieci z gr. V wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Legionowie. Zajęcia w pracowni informatycznej SP 2 odbyły się w ramach międzyszkolnego projektu "Nie tylko Yahoo!".

Tematem przewodnim tegorocznych spotkań będzie "Podróż po świecie, choćby w Internecie". Przedszkolaki będą poznawać świat i życie ludzi w innych krajach, rozwijając umiejętności i kompetencje w zakresie posługiwania się komputerem.

Podczas pierwszego w tym roku szkolnym spotkania dzieci wyszukiwały i wskazywały na mapie świata kontynenty, a następnie kontynuowały poszukiwania korzystając z internetowej Mapy Google. Najpierw poznały trasę wiodącą z przedszkola do szkoły, a następnie wyszukiwały wybrane państwa i miasta Europy oraz słynne budowle. Odnalazły m.in. Wieżę Eiffla w Paryżu oraz Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

Zajęcia w pracowni informatycznej SP 2 w Legionowie
Wiesława Twardowska 29.11.2012

Oczywiście był również czas na zabawę. Korzystając z portalu Kiddoland (www.kiddoland.pl) przedszkolaki doskonaliły umiejętność czytania, liczenia i porównywania kształtów.

Kiddoland - edukacyjne gry dla przedszkolaków
Wiesława Twardowska 29.11.2012

Serdecznie dziękujemy pani Bogusławie Dytrych za ciekawe zajęcia, a uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 za okazaną pomoc.

Zapraszamy do zakładki "Nie tylko Yahoo!" oraz na stronę internetową Szkoły Podstawowej nr 2 w Legionowie

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 29.11.2012 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 03.12.2012 r., godz. 21.45