Moje hobby
(Zam: 14.06.2013 r., godz. 19.30)

Modelarstwo z pasją

14.06.2013 - przedszkolaki z gr. V gościły pana Tadeusza Lewandowskiego, dziadka Amiry. Pan Tadeusz opowiedział dzieciom o swojej pasji - modelarstwie.

Modelarstwo polega na odwzorowywaniu rzeczywistych obiektów w postaci pomniejszonych modeli. Przedmiotem modelarstwa mogą być wszystkie obiekty otaczającego świata. Najczęściej są nimi samoloty, statki i różne pojazdy, zwłaszcza wojskowe.

Pana Tadeusza fascynuje modelarstwo kartonowe - budowa modeli z wydrukowanych kartonowych elementów. Najczęściej skleja modele czołgów korzystając z czasopism modelarskich zawierających kartonowe modele do sklejania, takich jak "Mały Modelarz". Zamieszczone są w nich rozrysowane kolorowe elementy modelu, opis budowy wraz z rysunkami montażowymi oraz dane techniczne oryginału.

Budowa modelu polega na wycięciu i odpowiednim sklejeniu elementów według zamieszczonego opisu. Model można pomalować i polakierować. Do montażu potrzebne są narzędzia takie jak: nożyczki, ostry nożyk, linijka oraz klej.

Modelarstwo to nie tylko dobra zabawa, ale również ciekawe zajęcie rozwijające koncentrację uwagi, sprawność manualną, koordynację wzrokowo-ruchową oraz zainteresowania techniczne.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały gościa, podziwiały modele czołgów i oglądały czasopisma modelarskie. Spotkanie zakończył poczęstunek - pyszne ciasto upieczone przez pana Tadeusza.

Serdecznie dziękujemy panu Tadeuszowi za podzielenie się z nami swoją pasją, a wszystkie dzieci zachęcamy do zabaw w "małego modelarza" :)

Zapraszamy do zakładki Galeria

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 14.06.2013 r., godz. 19.30