w Legionowie

Światowy Dzień Ziemi
Uroczystość w przedszkolu

22.04.2013 - w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Ziemi. Wzięły w niej udział dzieci z wszystkich grup. Uroczystość przygotowała i prowadziła nauczycielka grupy II - Ewa Truszkowska.

Dzieci dowiedziały się, że idea Dnia Ziemi powstała w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych z poczucia odpowiedzialności za stan naszej planety. W Polsce Dzień Ziemi jest obchodzony od 1990. O Ziemię trzeba dbać na co dzień, nie tylko od święta. Od dorosłych, ale również od dzieci, zależy czy Ziemia będzie piękna i czysta.

Prowadząca powitała wszystkich tych, którzy …mają coś zielonego, lubią tańczyć, śpiewać, rozwiązywać zagadki, grać na byle czym, ubrani są w stroje wykonane z surowców wtórnych.

Po powitaniu rozpoczęła się prezentacja strojów wykonanych przez dzieci oraz rodziców. Dzieci spacerowały po „wybiegu” z kartonu, pozowały do zdjęć, a zachwycona publiczność nagradzała je gromkimi oklaskami. „Coś z niczego, czyli wielki pokaz mody ekologicznej” był po prostu wspaniały! Dzięki niemu dzieci odkryły nowe sposoby wykorzystywania surowców wtórnych.

Maluchy z grupy I wzięły udział w zabawie parateatralnej - oglądały ilustracje i motywowane przez prowadzącą odpowiadały na pytanie „Jak się cieszy …. (żabka, rybka, bocian, sowa, drzewo, dzięcioł, jeż, motyl), kiedy dzieci troszczą się o Ziemię?”

Dzieci z grupy II zagrały na instrumentach z surowców wtórnych. Ich „Koncert na byle czym” bardzo się podobał.

Dzieci z grupy III zaprezentowały improwizację taneczną z paskiem zielonej bibuły.

Starszaki z grupy IV zaśpiewały piosenkę „Wiosna w błękitnej sukience”.

Dzieci z grupy V kręciły „Kołem fortuny” i rozwiązywały zagadki z różnych dziedzin (kosmos, pogoda, zwierzęta, las, ogród).

Po każdym wykonanym zadaniu wszystkie dzieci głośno skandowały hasła o treści ekologicznej.

Na koniec przypomnieliśmy sobie nasz przedszkolny Kodeks Małego Ekologa”.

Po uroczystości każde dziecko otrzymało w swojej grupie nagrodę (kolorowanki „5 porcji zdrowia”, kredki, książeczki z zadaniami logicznymi „Kubusiowi Przyjaciele Natury”). W szatni pojawiły się ulotki dla rodziców.

Przecież razem dbamy o środowisko!

Światowy Dzień Ziemi
22.04.2013