"Wiem, potrafię, prezentuję"

"Koty i kotki"

"Koty i kotki"

08.05.2013 - na spotkanie z kotami zaprosiła nas Sandra z gr.V. Dziewczynce pomagała mama.

Sandra przedstawiła całą rodzinę kotów, do której należą takie zwierzęta jak lwy, pantery, tygrysy, gepardy, pumy czy żbiki. To są tzw. wielkie koty.

Poznaliśmy również małe koty, te domowe. Sandra zaprezentowała zdjęcia kotów różnych ras. Oglądaliśmy koty perskie, norweskie, syjamskie, europejskie i sfinksy. Dowiedzieliśmy się na czym polega pielęgnacja kota i jak wygląda kocia higiena.

Przedszkolaki opowiadały o swoich kotach. Mówiły, czym lubią się bawić, co jedzą, gdzie śpią.

Sandrze towarzyszyły maskotki przedstawiające bajkowe koty. Dzieci odgadywały ich nazwy.

Dodatkową atrakcją były obrazki do pokolorowania - oczywiście z ... kotami.

Serdecznie dziękujemy Sandrze za podzielenie się swoimi wiadomościami i życzymy wielu miłych chwil z mruczącym kotkiem na kolanach :)

Koty i kotki
Alicja Rączka 08.05.2013