"Bezpieczne Przedszkole"

Z wizytą u pielęgniarki

Z wizytą u pielęgniarki

14.03.2014- przedszkolaki z gr. III przywitały miłego gościa. Była to pani pielęgniarka – mama Wiktorii. Pani Ania przyszła w stroju służbowym i opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Podczas spotkania dzieci miały okazję uzyskać praktyczne rady, jak dbać o zdrowie i higienę.

Pani pielęgniarka zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, mierzenie ciśnienia i zawartości tlenu w organizmie, jak również mierzenie temperatury ciała przy pomocy „magicznego” termometru. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła powszechne zainteresowanie. Mogliśmy również zobaczyć, w jakie „skarby” wyposażona jest ogromna torba pielęgniarki.

Serdecznie dziękujemy za przybycie, miłe rozmowy, dużo wiedzy przekazanej naszym wychowankom, a także za upominki dla każdego dziecka!

Wytworzył: Justyna Brańska-Adam, data: 14.03.2014 r., godz. 20.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 31.03.2014 r., godz. 21.17