Innowacja pedagogiczna

"Jesteśmy różni - jesteśmy równi" to innowacja pedagogiczna opracowana przez nauczycielkę przedszkola p. Olgę Stromską i prowadzona w grupie IV. W myśl innowacji dzieci poznają kraje świata, zapoznają się z wybranymi zwyczajami i tradycjami i porównują je do naszych, polskich.

Dzieci mają możliwość poznać języki narodowe krajów, poprzez warsztaty językowe prowadzone przez zaproszonych gości oraz zobaczyć najciekawsze zakątki świata, a nawet przygotować i spróbować jakąś pyszną, egzotyczną potrawę. Dzieci zapoznają się z geografią poprzez zaznaczanie omawianych państw na wielkim globusie

Głównym celem innowacji jest kształtowanie w dzieciach otwartości na poznawanie nowych kultur, zwyczajów, życzliwości wobec różnorodności i świadomości odmienności: świat nie jest wszędzie taki sam, ale wszędzie ciekawy!

Wszelkie informacje na temat innowacji oraz przeprowadzonych zajęć, można znaleźć na blogu prowadzonym przez p. Olgę Stromską: olgastromska.blogspot.com

Wytworzył: Olga Stromska, data: 11.10.2014 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 28.10.2014 r., godz. 18.14