"Edukacja globalna dla najmłodszych"

"Edukacja globalna dla najmłodszych"
Projekt współrealizowany z Ośrodkiem Działań Ekologicznych "Źródła"

„Edukacja globalna dla najmłodszych” - to projekt edukacyjny, którego głównym celem jest przybliżenie dzieciom kultury Azji, Afryki oraz Ameryki Południowej i Środkowej, a zadaniem ukazanie różnorodności i podobieństw regionów świata, a przez to – pobudzanie do solidarności międzyludzkiej już najmłodszych.

Będziemy koncentrować się na pokazywaniu różnorodności świata, różnych dróg życiowych, kultur, zróżnicowanych warunków w różnych krajach, a z drugiej strony pokazywać podobieństwa łączące dzieci z ludźmi z innych stron świata.

Zrozumienie podobieństw i różnic sprawia, że łatwiej nam szanować różnorodność. Edukacja wielokulturowa buduje otwartość wobec świata i ludzi o różnych kolorach skóry, języku, pochodzeniu, religii, tradycji, stylu życia, a – co za tym idzie – bliskość z innymi ludźmi i postawy empatyczne. Uczy, jak wiele nas łączy, a jednocześnie przygotowuje do życia w świecie pełnym różnorodności i utwierdza w przekonaniu, że różnorodność ta jest stanem jak najbardziej naturalnym i pożądanym.

Inicjatorem i współrealizatorem projektu jest Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” z Łodzi.

Projekt "Edukacja globalna dla najmłodszych" jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 14.11.2014 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 23.11.2014 r., godz. 13.08