Poznajemy maszyny proste

Poznajemy maszyny proste
Warsztaty Klubu Młodego Odkrywcy - gr. I

12.12.2014 - klubowicze KMO "Tropiciele" uczestniczyli w zajęciach, których tematem były maszyny proste. Dzieci dobrze je znają, ponieważ mają z nimi kontakt na co dzień, w ogrodzie przedszkolnym i innych placach zabaw.

Z uwagą oglądaliśmy huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie i taczki. Szczególnie interesowało nas to, jak są skonstruowane i co potrzebne jest do ich budowy, ponieważ zamierzaliśmy zbudować „plac zabaw” dla przedszkolnych pluszaków. Zgromadziliśmy wiele niezbędnych materiałów i przystąpiliśmy do działania.

Dzieci same decydowały, z jakich elementów zbudować taczkę, a co można użyć do budowy huśtawki czy karuzeli. Niekiedy w czasie konstruowania okazywało się, że trzeba zmienić koncepcję, bo huśtawka nie działa.

Każdy wykonany model był poddany próbie, a konstruktorzy zgodnie twierdzili, że wszystkie maszyny spełniały swoje zadania zgodnie z projektem.

Było wiele radości i satysfakcji z samodzielnej pracy, a dzieci były zdumione, że przy użyciu prostych narzędzi i materiałów można zbudować ciekawe maszyny.

ikona

Wytworzył: Agnieszka Miller, data: 12.12.2014 r., godz. 19.00