"KOLOR"

"KOLOR"
Wycieczka do Starej Prochowni - gr. II i III

29.06.2015 - dzieci z gr. II i III zobaczyły w Starej Prochowni spektakl pt. "KOLOR" w wykonaniu holenderskiej grupy Dansmakers Amsterdam, prezentowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART.

"KOLOR" to radosny spektakl taneczny w choreografii Gai Gonnelli. W swojej pracy twórczej Gaia łączy taniec, teatr, muzykę graną na żywo oraz inne dyscypliny sztuki. Pragnie tworzyć dzieła, które będą inspirowały dzieci do korzystania z ich własnej, autonomicznej wyobraźni i samodzielnego interpretowania tego, co widzą.

Scena Starej Prochowni zamieniła się w tym dniu w wielką pracownię malarską. Widzowie podziwiali ekspresyjny taniec Kateriny i Rocco, którzy pełzali i turlali się po podłodze, zostawiając kolorowe znaki na papierze. Tańcząc tworzyli kolorowy obraz wykonany nie tylko za pomocą pędzli, własnych rąk i palców, ale również za pomocą całego ciała.

Udział w spektaklu był nagrodą dla dzieci z gr. II oraz ich nauczycielki, p. Olgi Stromskiej za wygraną w konkursie TAKE PART IN ART "Lubię chodzić do teatru!"

ikona

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 29.06.2015 r., godz. 19.00