"Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci"

"Jak zbudować rakietę kosmiczną?"

"Jak zbudować rakietę kosmiczną?"
Gr. V

18.01.2016 - dzieci z gr. V uczestniczyły w warsztatach "Jak zbudować rakietę kosmiczną?" realizowanych w ramach programu "Nauczyciel Uniwersytetu Dzieci". Zajęcia przeniosły wszystkich w świat astronautyki i odsłoniły techniczne oblicze lotów w przestworza.

Przedszkolaki sprawdzały, który z przedmiotów unosi się w powietrzu. Oglądając film komentowany przez studenta Politechniki Wrocławskiej dowiedziały się dlaczego buduje się rakiety kosmiczne, z jakich elementów składa się taka rakieta oraz czy leci prosto w górę. Obejrzały również film przedstawiający wystrzał promu kosmicznego.

Pracując w zespołach, zbudowały prototypy rakiet kosmicznych i sprawdzały, czy rakiety rzeczywiście uniosą się w przestrzeń.

W trakcie testowania modeli przedszkolaki wyciągały wnioski na temat konieczności wykorzystania poszczególnych elementów budowy maszyny.

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 18.01.2016 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 22.01.2016 r., godz. 20.38