Klub Młodego Odkrywcy

Metoda KMO w pracy z dziećmi

Metoda KMO w pracy z dziećmi
Warsztaty dla nauczycieli

26.02.2016 - w naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie warsztatowe dla nauczycieli przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w ramach wymiany doświadczeń i upowszechniania dobrych praktyk.

Tematem warsztatów była metoda KMO, w której prosty eksperyment naukowy staje się czymś więcej niż tylko źródłem wiedzy i zrozumienia zjawiska lub sposobem rozwiązania postawionego problemu. Przeprowadzane doświadczenia mają za zadanie rozbudzić w uczestnikach ciekawość i kreatywność, zachęcić ich do konstruktywnej współpracy i komunikacji bez względu na wiek i rolę w grupie.

Uczestnicy spotkania poznali założenia i zasady organizacji Klubów Młodego Odkrywcy, korzyści płynące ze współpracy z Centrum Nauki Kopernik oraz możliwości wykorzystania metody KMO w projektach edukacyjnych, współpracy z rodzicami i instytucjami.

Podczas spotkania odbyły się również warsztaty praktyczne, podczas których nauczyciele mieli możliwość obserwacji doświadczeń oraz samodzielnego eksperymentowania.

Warsztaty zakończyły się wymianą poglądów na temat konieczności zmiany sposobu myślenia o uczeniu się i poznawaniu świata oraz prezentacją ciekawych środków dydaktycznych. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali materiały szkoleniowe.

Spotkanie poprowadziły nauczycielki naszego Przedszkola: mgr Agnieszka Miller oraz mgr Wiesława Twardowska.

ikona

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 26.02.2016 r., godz. 19.00