„AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”

Grupa III

Grupa III

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku warto pokazywać dzieciom potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzać pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata.

W tym roku również nasze przedszkolaki z grupy III w ramach tej akcji dowiedziały się jak segregować śmieci i co zagraża Ziemi, kiedy człowiek ją niszczy.

Dzieci z III grupy zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w sprzątanie ogrodu przedszkolnego. Dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie, a przedszkolaki nauczyły się, że nie można śmiecić wokół. O wiele przyjemniej przebywać, bawić się i wypoczywać w czystym otoczeniu.

ikonaikona

Wytworzył: Marta Jaszczura, data: 24.09.2018 r., godz. 19.00