"Bezpieczne Przedszkole"

"Chcemy być bezpieczni"

"Chcemy być bezpieczni"

13.11.2018 - w naszym przedszkolu gościła pani policjantka. Podczas edukacyjnego spotkania dzieci z grupy IV i V dowiedziały się jak należy się zachowywać w kontaktach z nieznanymi osobami, omawiały zasady bezpieczeństwa na drodze, powtarzały numery alarmowe i dowiedziały się jak bardzo istotne, szczególnie przy obecnej pogodzie, jest noszenie odblasków.
Policjantka przypomniała także co robić, gdy się zgubią.

Okazało się, że starsze przedszkolaki mają już sporą wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa i zachowań je warunkujących. Zaimponowały gościowi swoją wiedzą, ale także chętnie poznawały nowe informacje i miały mnóstwo pytań! Wiele dotyczyło pracy policjantów. Czyżby w przedszkolu byli mali kandydaci do służby w Policji ?!

Ogromne zainteresowanie u dzieciaków wywołały mini warsztaty z daktyloskopii: odciskały własne linie papilarne i badały je wnikliwie, porównując z odciskami kolegów. Dzieci były bardzo aktywne i ogromnie zainteresowane.

Na koniec wszyscy dostali upominki- odblaski i obiecali je nosić w widocznym miejscu.

Wytworzył: Małgorzata Radecka, data: 13.11.2018 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 18.11.2018 r., godz. 16.38