w Legionowie

„Prezydent czyta przedszkolakom”
Partnerski projekt edukacji regionalnej - gr. III, IV, V

13.02.2019 - przedszkole odwiedził Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo p. Piotr Zadrożny. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „ Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Staramy się, aby w ramach edukacji regionalnej przedszkolaki miały możliwość spotykania się z osobami, które w społeczności lokalnej pełnią ważne funkcje. Ważne, że chętnie dzielą się swoim czasem poprzez spotkania z dziećmi. Prezydent przeczytał dzieciom opowieść pt. „ Mia i biały lew”. Książka opowiada o niezwykłej przyjaźni dziesięcioletniej dziewczynki i białego lwa. Po skończonej lekturze P. Prezydent odpowiadał dzieciom na liczne pytania.

W spotkaniu z prezydentem wzięły udział trzy najstarsze grupy z naszego przedszkola. Jako nauczyciele potrafimy docenić, że p. Prezydent zdołał utrzymać zainteresowanie dzieci na tak długi czas! Może to wyzwanie dla następnych chętnych?! Serdecznie zapraszamy.

ikona