"Drzewa dla klimatu""

"Drzewa dla klimatu""
Święto Drzewa - gr. I

10 października w Polsce obchodzone jest „Święto Drzewa”. Jest to program edukacji ekologicznej realizowany przez Klub Gaja od 2003 roku, mający na celu dbanie o zrównoważony rozwój oraz podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa. Inicjatywa ta ma również inspirować podejmowanie lokalnych działań dotyczących sadzenia i ochrony drzew. Tegoroczne hasło brzmi „Drzewa dla klimatu”.

10.10.2019 - przedszkolaki z grupy I poznawały bogactwo świata drzew, dowiedziały się jakie jest znaczenie drzew w przyrodzie, o co proszą nas drzewa – jak zapewnić im ochronę; czym się różnią i gdzie szukać wśród nich podobieństw, jak wygląda ich pokrój, owoce i liście.

Na koniec zajęć dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną pt. „Portret Drzewa”.

Obchody Święta Drzewa sprawiły dzieciom wiele radości i przypomniały o zasadach ochrony drzew oraz ich znaczenia dla życia na Ziemi. Dzięki przedszkolnej ścieżce edukacyjnej „Leśna Akademia”, która z tej okazji przechodzi renowację – mogliśmy wiedzę zdobywać i sprawdzać w terenie!

Wytworzył: Anna Wierzbicka, data: 10.10.2019 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 24.10.2019 r., godz. 23.27