-
Główna  -   Rejestr zmian  -   Statystyka  -  
-
- -
Akademia Przygody Przedszkole Miejskie nr 9
AKADEMIA PRZYGODY
ul. Królowej Jadwigi 11,
05-120 Legionowo
tel./fax: (0-22) 774-40-33
e-mail: pm-dziewiatka@o2.pl
Foto
Strona Główna

Programy i projekty

"Przygoda z Internetem"

-
Wersja do drukudruk
"Przygoda z Internetem"
Międzyszkolny projekt edukacyjny

.

„Przygoda z Internetem” – to międzyprzedszkolny projekt edukacjny, którego celem jest profilaktyka zagrożeń, jakie niesie ze sobą korzystanie z różnego rodzaju mediów oraz Internetu, poprzez edukację dzieci w zakresie zasad bezpieczeństwa.

„Przygoda z Internetem” jest projektem realizowanym w Przedszkolu Miejskim nr 1 im. Marii Kownackiej w Legionowie (grupa czterolatków) oraz w Przedszkolu Miejskim nr 9 AKADEMIA PRZYGODY w Legionowie (grupa trzylatków). Autorką i realizatorką jest Anna Wierzbicka, nauczycielka PM nr 9.

Przedszkolaki trafiające do naszej placówki już od najmłodszych lat są oswojone z takimi urządzeniami jak tablet, telefon komórkowy, laptop. Niejednokrotnie zupełnie nieświadomie korzystają z zasobów i możliwości Internetu. Ich zaciekawienie i pasje badawcze – charakterystyczne dla wieku sprawiają, że nie zawsze odbywa się to pod opieką dorosłych.
W przedszkolu staramy się dostrzegać i wychodzić naprzeciw przemianom dokonującym się we współczesnym świecie. Dlatego od kilku lat wprowadzamy technologie IT do edukacji i codziennych działań z dziećmi. Ale staramy się to robić stopniowo, zaczynając od prezentacji możliwości i jednocześnie zagrożeń. Kształtujemy w ten sposób prawidłowe postawy i bezpieczne modele zachowań.

Tematyka projektu odpowiada potrzebom rozwojowym dziecka – ale stara się je zaspokajać w najbezpieczniejszy dla niego sposób.
Projekt zakłada, że edukacja dzieci ułatwi dotarcie do rodziców i pozyskanie ich jako sprzymierzeńców w wychowawczych i edukacyjnych działaniach przedszkola.


 
Wytworzył: Anna Wierzbicka, data: 04.11.2019 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 01.12.2019 r., godz. 22.22
Ostatnia aktualizacja: Wiesława Twardowska, data: 01.12.2019 r., godz. 22.24
Liczba odwiedzin: 30