"Przygoda z Internetem"

"Przygoda z Internetem"
Międzyszkolny projekt edukacyjny

„Przygoda z Internetem” – to międzyprzedszkolny projekt edukacjny, którego celem jest profilaktyka zagrożeń, jakie niesie ze sobą korzystanie z różnego rodzaju mediów oraz Internetu, poprzez edukację dzieci w zakresie zasad bezpieczeństwa.

„Przygoda z Internetem” jest projektem realizowanym w Przedszkolu Miejskim nr 1 im. Marii Kownackiej w Legionowie (grupa czterolatków) oraz w Przedszkolu Miejskim nr 9 AKADEMIA PRZYGODY w Legionowie (grupa trzylatków). Autorką i realizatorką jest Anna Wierzbicka, nauczycielka PM nr 9.

Przedszkolaki trafiające do naszej placówki już od najmłodszych lat są oswojone z takimi urządzeniami jak tablet, telefon komórkowy, laptop. Niejednokrotnie zupełnie nieświadomie korzystają z zasobów i możliwości Internetu. Ich zaciekawienie i pasje badawcze – charakterystyczne dla wieku sprawiają, że nie zawsze odbywa się to pod opieką dorosłych.
W przedszkolu staramy się dostrzegać i wychodzić naprzeciw przemianom dokonującym się we współczesnym świecie. Dlatego od kilku lat wprowadzamy technologie IT do edukacji i codziennych działań z dziećmi. Ale staramy się to robić stopniowo, zaczynając od prezentacji możliwości i jednocześnie zagrożeń. Kształtujemy w ten sposób prawidłowe postawy i bezpieczne modele zachowań.

Tematyka projektu odpowiada potrzebom rozwojowym dziecka – ale stara się je zaspokajać w najbezpieczniejszy dla niego sposób.
Projekt zakłada, że edukacja dzieci ułatwi dotarcie do rodziców i pozyskanie ich jako sprzymierzeńców w wychowawczych i edukacyjnych działaniach przedszkola.

Wytworzył: Anna Wierzbicka, data: 04.11.2019 r., godz. 19.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 01.12.2019 r., godz. 22.22