EKO-strona

Pomoc dla schroniska

Nasza akcja

Nasza akcja

Zima to ciężki okres dla zwierząt, szczególnie tych, które nie mają domu. Niestety przytuliska i schroniska nie dysponują środkami wystarczającymi do zaspokojenia wszystkich potrzeb.

W takiej trudnej sytuacji znalazło się również Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie k/o Legionowa. Zwierzęta potrzebują naszej pomocy!

JAK MOŻEMY IM POMÓC?
• Najlepszą formą pomocy zwierzętom ze schroniska jest ich adopcja. Żadne, nawet najlepsze schronisko nie zastąpi im prawdziwego, kochającego domu. Dla nich jest to jedyna szansa na drugie, lepsze życie!

POMOC RZECZOWA:
W schroniskach brakuje wszystkiego i każda najmniejsza pomoc rzeczowa jest wielkim darem dla bezdomnych psów i kotów.

Dzieci 5-letnie z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Legionowie zaprosiły już przedszkolaków i ich bliskich do udziału w akcji "POMOC DLA SCHRONISKA".

Zapraszamy również wszystkich chętnych do zbiórki darów dla zwierząt ze Schroniska w Józefowie.

Jeszcze dziś obejrzyj swoje mieszkanie lub ogródek i zobacz, czy nie masz może niepotrzebnych rzeczy, które bardzo mogą się przydać w schronisku.

LISTA RZECZY, KTÓRE SĄ NAJBARDZIEJ POTRZEBNE W SCHRONISKU:

• wszystkiego rodzaju artykuły spożywcze: kasza, ryż, makaron, mięso, kości, sucha karma, puszki mięsne, konserwy, mleko;
• rzeczy do ocieplania bud: koce, pledy, narzuty, kołdry, poduszki, wykładziny, dywany;
• smycze, obroże, kagańce, szelki, zabawki i pluszaki;
• środki do pielęgnacji zwierząt: szczotki, grzebienie, szampony dla psów;
• środki weterynaryjne: preparaty przeciwpchelne, tabletki odrobaczające, nieużywane książeczki zdrowia;

Dary można przekazać do schroniska osobiście (adres schroniska: 05-119 Legionowo, ul. Strużańska 15).
Rzeczy można również przynieść lub przesłać do Przedszkola Miejskiego nr 9 w Legionowie (05-120 Legionowo, ul. Królowej Jadwigi 11).

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Wytworzył: Wiesława Twardowska, data: 07.11.2011 r., godz. 20.00
Wprowadził: Wiesława Twardowska, data: 02.01.2012 r., godz. 21.34