"Garnki, miski i patelnie"

Wycieczka do przedszkolnej kuchni - gr. I

18.03.2024 - dzieci z grupy I wybrały się na wycieczkę do przedszkolnej kuchni.

Tam powitane przez panią Bożenkę - przedszkolną kucharkę  zostały  zapoznane z zasadami bezpieczeństwa, a następnie oprowadzone po kuchni.

Dzieci z zachwytem oglądały wyposażenie kuchni, rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne do pracy.

Niesamowite  wrażenie zrobiły na dzieciach  ogromne garnki, miski, patelnie, w których panie kucharki przygotowują pyszne posiłki.

Okazało się, że dzieciom wiele urządzeń nie jest obcych, choć znały je w znacznie mniejszej skali!

Pani Bożenka opowiedziała dzieciom na czym polega praca kucharki i jaki wpływ na nasze zdrowie mają różnorodne produkty spożywcze.

Podkreśliła, że posiłki przygotowywane w kuchni dla dzieci są urozmaicone, bogate w warzywa, owoce, produkty mleczne i witaminy, które mają duże znaczenie dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dzieci.

To ciekawe spotkanie wzbogaciło wiedzę przedszkolaków na temat pracy w kuchni i zdrowego odżywiania.

Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję.

Anna Wierzbicka