Piknik ekologiczny

12.06.2021- dzieci z grupy II reprezentowały nasze przedszkole podczas pikniku ekologicznego „Sąsiedzi - czyli co się roi w Legionowie" podczas którego odbywały się  różnego rodzaju warsztaty dla dzieci min. budowa hoteli dla owadów i domków dla jeży, sadzenie fasoli w woreczkach, rozsadzanie roślin.

W ramach działań ekologicznych dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 AKADEMIA PRZYGODY w Legionowie z ogromnym zaangażowaniem  prezentowały i wyjaśniały w jaki sposób można wykonać  „Bomby nasienne”.

„Bomby nasienne” to dobry sposób na zazielenienie i ukwiecenie nieużytków, niedostępnych, leżących odłogiem działek i placów.

Bombardując takie nieużytki z jednej strony uczynimy przestrzeń przyjazną dla mieszkańców, z drugiej zaś- wesprzemy miejską różnorodność biologiczną.

Ptaki, ssaki, owady, w tym także zapylacze, z pewnością skorzystają z wysianych roślin.

Wykonanie bomb nasiennych jest proste i przyjemne, a składniki do nich  łatwe do zdobycia i niedrogie.

Samo bombardowanie terenu jest bardzo przyjemne, podobnie jak późniejsze obserwowanie wyrastających i zakwitających roślin oraz odwiedzających je zwierząt.

Bardzo dziękujemy za udział w pikniku wszystkim zaangażowanym dzieciom i ich rodzicom.