"Czy to jutro czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!"

mis.png (303 KB)

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Data ta nie jest przypadkowa, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania maskotki. Samo święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Mało kto wie, że pluszowy miś ma niezwykłą historię. Wszystko zaczęło się w 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał z przyjaciółmi na polowanie, gdzie postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent kazał go uwolnić, a całą historię zilustrowała waszyngtońska prasa.

Jednym z czytelników gazety był producent zabawek, którego zainspirowała ta historia. Stworzył zabawkę dla dzieci i nazwał ją Teddy Bear. Tak urodził się pluszowy miś - maskotka uwielbiana na całym świecie nie tylko przez dzieci.