"W kosmosie"

Planetarium w naszym przedszkolu

31.01.2023 - wszystkie przedszkolaki obejrzały w mobilnym planetarium trzy filmy edukacyjne w nowoczesnej technologii fulldome, która możliwia projekcję na sferycznym ekranie, otaczającym widownię z każdej strony. Dzieci obserwowały akcję rozgrywającą się przed nimi, nad nimi, z boku i z tyłu. Projekcje dawały wrażenie osobistego uczestniczenia w fabule.

Pierwszy film przedstawiał piękno naszego Układu Słonecznego. Opisywał położenie Słońca i planet oraz porównanie ich wielkości.  Zabawna grafika ruchowa i porywająca, pełna zabawy narracja sprawiły, że film stanowił skoncentrowaną dawkę bardzo przyjemnych informacji astronomicznych.

Drugi film to Zula patrol - historia Ziemi. Podczas rutynowej wyprawy Zula Patrol odnajduje dowód, że nikczemna Deliria Delight przenosi się w czasie do prehistorycznej przeszłości Ziemi, aby wykorzystać naszą planetę jako kosmiczny śmietnik. Zula Patrol musi ją znaleźć i złapać, zanim jej działania spowodują katastrofalne skutki. W czasie wyprawy, nasi bohaterowie dowiadują się wszystkiego na temat powstawania Ziemi oraz rozwoju różnorodnych form życia.

Ostatni film opowiadał o tym jak jest zbudowana i jak funkcjonuje Międzynarodowa Stacja Kosmiczna wybudowana przy współudziale wielu krajów.