"Kosmos"

Wycieczka do Teatru Małego Widza w Warszawie - gr. II

30.05.2023 - dzieci z grupy II udały się w podróż w świat wyjątkowego Teatru małego Widza. Uczestniczyły w niezwykłym spektaklu "Kosmos".

„KOSMOS” to połączenie różnych dziedzin sztuki, rodzaj instalacji i performensu, gdzie odkrywaniu kosmicznej przestrzeni za pomocą zmysłów (dotyku, wzroku i słuchu) towarzyszy muzyka grana na żywo. Tu także opowiadają się historie – taniec przeplata się ze śpiewem, jest czas na eksplorowanie, dotykanie i doświadczanie, na wielkie skupienie i błogi odpoczynek.

Przedszkolaki wspólnie przemierzały kosmiczną przestrzeń. Najpierw podziwiały układ słoneczny, a potem… teleportując się i wędrując po międzygalaktycznej materii oglądały z bliska inne bajeczne planety z nieziemskimi jeziorami, kraterami i wulkanami. Odwiedziły księżycowe wyspy, przefrunęły przez mgły i mgławice, a nawet spotkały czarne dziury. Mogły dotknąć gwiazd i przejść po mlecznej drodze.