Grupa II

16.06.2023 - przedszkolaki z grupy II przyłączyły się do akcji Ośrodka działań Ekologicznych Źródła i opuściły salę zajęć na rzecz nauki w najlepszym możliwym miejscu - w przyrodzie.  W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole dołączyło do Dnia Pustej Klasy – ogólnopolskiej akcji promującej edukację w terenie.

W tym roku blisko 1200 szkół i przedszkoli z całego kraju przyłączyło się do akcji. W piątek, 16 czerwca 170 tysięcy dzieci i młodzieży zamiast siedzieć w czterech ścianach, było otoczone zielenią, zapachami lata i dźwiękami natury.  Wśród nich były przedszkolaki z naszego przedszkola, bo uważamy, że  współczesne dzieci mają za mało kontaktu z przyrodą i przydałoby im się więcej ruchu. Wierzymy również, że nauka jest efektywniejsza, gdy odbywa się bez stresu, w dobrej atmosferze i z podążaniem za ciekawością dzieci. Angażująca edukacja w terenie łączy te elementy. Dzieci uczą się a jednocześnie korzystają z dobrodziejstw natury i są w ruchu.

W tym dniu dzieci miały zajęcia na terenie przedszkolnego ogrodu. Szukały przedmiotów według poleceń: miękkich, twardych, szorstkich, zielonych itp. Przedszkolaki nazwały je skarbami. Potem próbowały ułożyć z nich obrazek. Następnie oglądały pomnik przyrody - dąb Dziadek. Badały dotykiem jaka jest jego kora: gładka czy szorstka? Próbowały też wspólnie objąć jego pień. Bawiły się w znane im zabawy bieżne, między innymi "Berka Drewnianego". Zajęcia dostarczyły im wiele radości.

Alicja Rączka