"Zakodowana Kraina Przygód Zosi"

Innowacja pedagogiczna

plakat_Zosia.png (554 KB)

Międzynarodowy projekt STEAM pod nazwą „Zakodowana Kraina Przygód Zosi” to wyjątkowa inicjatywa, która wprowadzi dzieci w fascynujący świat nauki poprzez zabawę, rozwijając przy tym umiejętności pracy w zespole oraz kreatywnego myślenia.

Korzyści dla dzieci:

Rozwój kompetencji STEAM – dzieci zyskają umiejętności z zakresu nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki w sposób zintegrowany i praktyczny.
Kreatywne myślenie – realizacja zadań pobudzi wyobraźnię i twórcze podejście do rozwiązywania problemów.
Umiejętności kodowania – poprzez zabawę, dzieci nauczą się podstaw programowania, co rozwinie ich logiczne myślenie.
Praca w grupie – współpraca nad projektami pozwoli dzieciom doskonalić umiejętności komunikacji i współdziałania w zespole.
Świadomość kulturowa – zadania związane z różnorodnymi świętami poszerzą wiedzę uczniów na temat różnych tradycji i zwyczajów.