Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce.
Celem projektu Godzina Kodowania jest upowszechnianie nauki programowania.
Godzina kodowania to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu demistyfikację "code" - programowania - i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw i poszerzyć swój udział w obszarze informatyki.
Projekt został zainicjowany w 2013 r., w USA pod nazwą „Code.org”. Od tego czasu ta inicjatywa stała się ogólnoświatowym wydarzeniem na rzecz informatyki, zapoczątkowana 1 godziną programowania, rozwijając się następnie jako różnorodne przedsięwzięcia środowiska. Ta kampania jest wspierana przez ponad 400 partnerów i 200 000 nauczycieli na całym świecie.
Godzina Kodowania jest globalną akcją, w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Godzina kodowania jest dostępna dla wszystkich w wieku od 4 do 104 lat.
Projekt dostępny jest nie tylko w trakcie Tygodnia Edukacji Informatycznej – można z niego korzystać przez cały rok, 24/7, z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów. Możliwe są również zajęcia bez komputerów.
"Godzina Kodowania"
Liczba odwiedzających:
622
Tydzień Edukacji Informatycznej
Tydzień Edukacji Informatycznej