"Śmieciobranie"

certyfikat.jpg (22 KB)

17.09.2021 – Certyfikat dla grupy V, która wzięła udział w akcji „Śmieciobranie” w ramach programu Zielona Ręka – Fundacji Ekologicznej ARKA.

Tematem akcji jest sprzątanie terenów przyrodniczych i edukacja w zakresie właściwego postępowania z naszymi odpadami. Śmieci wyrzucane w lasach, parkach, nad rzekami, to nie tylko problem estetyczny, ale cierpią przez to także zwierzęta, głównie bezkręgowce, które wchodzą do butelek czy puszek po napojach i później nie mogą się z nich wydostać.

W czasie zajęć dzieci sprawdzały swoją wiedzę na temat właściwej segregacji odpadów, bezbłędnie rozwiązując wszystkie zadania na tablicy interaktywnej, a w ramach aktywnej edukacji ekologicznej wiele dzieci czynnie włączyło się w akcję „Śmieciobrania” podczas rodzinnych weekendowych spacerów.