"Pająki"

Liczba odwiedzających: 28

22.10.2025 - Kacper z grupy III z pomocą swojej mamy przygotował wspaniałą prezentację na temat świata pająków. 

Na początku swojej prezentacji Kacperek opowiedział dzieciom o Evencie Egzotycznym, w którym uczestniczył, wymienił nazwy zwierząt, które  tam spotkał. 

Opowiedział dzieciom m.in. jak zbudowany jest pająk, czym się odżywia, w jaki sposób i w jakim celu pająki tworzą pajęczyny, jak wygląda i jak się nazywa największy pająk w Polsce i na świecie oraz najbardziej jadowity pająk na świecie. Wymienił różne nazwy pająków.

Na dzieci czekały różne zadania przygotowane przez Kacpra i jego mamę.

Dzieci rozwiązywały karty pracy, tworzyły pajęczą sieć z talerzyka papierowego i sznurka, a także wykonały własnego pająka z plasteliny i drucików kreatywnych. 

Zajęcia miały  na celu oswojenie dzieci z pająkami i ukazanie niezwykle pożytecznej funkcji spełnianej przez te zwierzęta w przyrodzie.

Dziękujemy Kacperkowi i jego mamie za wspaniałe zajęcia!

Anna Wierzbicka