Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

UNICEF-Polska-MDPD2021.webp (210 KB)

20 listopada to wyjątkowy dzień- rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W tym roku 20 listopada wypadał w sobotę, jednak nic nie stało na przeszkodzie, aby świętować ten dzień wcześniej - w dniu 19. listopada.

W wielu krajach w tym dniu dzieci  podejmują  wspólne działania i inicjatywy po to, aby ich głos był słyszany przez dorosłych, polityków i media.

W naszym przedszkolu również obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Tego dnia pamiętaliśmy o kolorze niebieskim!

Wykorzystaliśmy kolor niebieski w działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka,  jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Tym samym przyłączyliśmy się do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.