"Bajarz misiowy" - gr. I

13.05.2022 - dzieci z grupy I oglądały książeczki z przedszkolnego kącika książki; rozmawiały o zasadach korzystania z kącika, wspólnie wybierały najciekawsze, najchętniej oglądane książeczki układając przy wybranej publikacji kolorowe woreczki.

Przedszkolaki poznały proces powstawania książki w oparciu o film edukacyjny „Jak powstaje książka?", a następnie odpowiadały na pytania dotyczące filmu oraz zasad korzystania z książek. Zadaniem dzieci było stwierdzenie, czy zdanie jest prawdziwe, czy fałszywe – podnosząc woreczek na TAK, opuszczając na NIE.
Ostatnim zadaniem było spełnienie marzenia Małego Misia, który pragnął, aby dzieci wspólnie z nim stworzyły własną książeczkę. Przedszkolaki poznawały fragmenty historyjki, odpowiadały na pytania dotyczące jej treści oraz wykonywały zadania praktyczne, a następnie rysowały ilustracje. W ten sposób powstał piękny "Misiowy Bajarz" na bazie ilustracji Karoliny Ząbczyk.