"Misiowe zajęcia pod chmurką" - gr. I

25.05.2022 - dzieci z grupy I wzięły udział w zawodach sportowych w oparciu o historie zaczerpnięte z bajek.

Przedszkolaki segregowały piłeczki (nawiązanie do Kopciuszka, który oddzielał groch od maku), spacerowały po linie w okularach pana Hilarego, przenosiły jabłko na łyżce (nawiązanie do historii królewny Śnieżki), maszerowały siedmiomilowym krokiem ("Kot w butach"). Dużo radości sprawiło wszystkim przeciąganie liny (tak jak w wierszu "Rzepka"). Ostatni moduł projektu miał zachęcać dzieci do aktywności sportowej, a także rozwijać ich wyobraźnię.

Pokonanie bajkowego toru przeszkód było również wydarzeniem zarejestrowanym w ramach inicjatywy sportowej MOVE Week, która jest coroczną imprezą o zasięgu europejskim, prezentującą korzyści wynikające z aktywnego trybu życia oraz regularnego uprawiania sportu.