#ZDROWOROSNA

Akcja firmy W. Legutko

pobrane.png (6 KB)

#ZDROWOROSNA to akcja dedykowana dzieciom, która ma przekonać najmłodszych, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa.

Akcja # Zdroworosna jest skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (klas 1-3). Są one niezwykle ciekawe świata, lubią aktywnie poznawać otoczenie. Ludowe przysłowie mówi, że czym skorupka za młodu nasiąknie…, nawyki żywieniowe kształtują się właśnie w tym wieku.

Stąd zrodził się pomysł w firmie W.Legutko na kampanię promującą zdrowe odżywianie. Pomysł firmy nasiennej polega na pokazaniu dzieciom, jak ważne jest samodzielne uprawianie warzyw i ich spożywanie. #Zdroworosna inspiruje rodziców, rodzeństwo, dziadków i nauczycieli do postaw proekologicznych, kreatywności we własnym ogródku, zabawy i poczucia zadowolenia z udziału w ogrodniczym eksperymencie.