"Jesteśmy różni, jesteśmy wspaniali"

07.06.2022 - dzieci z grupy I rozmawiały o tym, że się różnimy, inaczej wyglądamy, różne mamy zainteresowania, podobają nam się różne książki i filmy, różne są nasze ulubione dania. Bazując na materiale obrazkowym szukały również tego, co ich łączy i odkryły, że wszyscy jesteśmy piękni i wartościowi i mimo różnic można razem świetnie się bawić.

Przedszkolaki najpierw składały w całość obrazek, a następnie układały obrazkowe sudoku. Należało w taki sposób rozmieścić motyle na kratownicy, żeby ten sam motyl nie powtórzył się ani w linii pionowej, ani w linii poziomej, ani w małym prostokącie. Podczas zabawy ruchowej dzieci ustawiały się zgodnie z nazwą wybranej kategorii (zwierzęta, lody, kolory) oraz tym, co lubią najbardziej. W ten sposób przekonały się, że niektóre osoby lubią to samo co oni, inne wolą coś innego.