"Razem możemy więcej"

08.06.2022 – Czy faktycznie razem możemy więcej, czy współpraca jest potrzebna? Przed takimi wyzwaniami zostały postawione przedszkolaki z grupy V.

W trakcie warsztatów dzieci wykonały klika zadań, które pomogły im zrozumieć jak ważna jest praca zespołowa. W kilku osobowych grupach budowały wieżę według podanego wzoru bez dotykania kubków palcami. W innym działaniu kodowały drogę dla samochodu, używając tylko określonych kart do kodowania np. bez możliwości skrętu w prawą lub lewą stronę. Zadanie z Genibotem wymagało współpracy wszystkich drużyn, gdyż każda miała przydzielone inne zadanie, a wspólną sprawą było zebranie odpowiednich kubków do budowy wieży.

Podczas zabawy dzieci odczuły na czym polega współpraca; jakie są plusy i minusy pracy w zespołach, razem możemy zrobić coś szybciej, mamy więcej pomysłów na rozwiązanie problemów, to także stosowanie kompromisów dla dobra wspólnego celu.