Grupa IV

Grupa IV bierze udział w Ogólnopolskim Programie „Uczymy Dzieci Programować”. To już X edycja programu.

Nauka kodowania jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka, a przy tym nie musi być ani trudna, ani nieciekawa. Zajęcia z kodowania nie muszą być też przeprowadzane wyłącznie w pracowni komputerowej.

W programie „Uczymy Dzieci Programować” nauka kodowania traktowana jest jako z góry zaplanowany proces, gdzie każde działanie wynika z poprzedniego i jest wstępem do kolejnego. W propozycjach aktywności przygotowanych przez autorkę programu, Annę Świć, zabawy około programistyczne wplatane są do codziennych aktywności dydaktycznych.

Program trwa od 01.09.2022 roku do 31.01.2023 roku. Uczestnicy realizują zgodnie z harmonogramem programu zaproponowane zadania.

Paulina Janiszewska