"Czy woda to klej?

30.09.2022 - podczas warsztatów Klubu Młodego Odkrywcy "Akademia Przygody" dzieci z grupy II szukały odpowiedzi na pytanie: czy można skleić przedmioty ... wodą?

Przedszkolaki układały lusterka jedno na drugim, przyciskając gładkie powierzchnie do siebie i sprawdzały, czy łatwo je rozdzielić, a następnie polewały jedno z lusterek wodą i ponownie próbowały je ostrożnie rozłączyć. Okazało się, że pomimo ciągnięcia, obie powierzchnie pozostały mocno ze sobą związane.

Kolejnym zadaniem było sprawdzenie, czy kartka papieru utrzyma szklankę wody? Przedszkolaki przykrywały kartką kubek z wodą i przyciskając kartkę do kubka odwracały go do góry dnem. Okazało się, że kartka nie odrywa się od szklanki, a woda nie wylewa się.