"Bezpieczny przedszkolak na drodze"

Spotkanie z policjantem - gr. II

09.10.2020 – przedszkolaki z grupy II gościły pana Wojciecha Kanciała, tatę Marysi, który jest mł. asp. Wydziału Ruchu DrogowegoKPP w Legionowie.

Pan Wojciech opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, przypomniał w jakich miejscach można bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz jakie czynności należy wykonać zanim przejdzie się na drugą stronę, a także kiedy można przejść po pasach, gdy na skrzyżowaniu znajduje się sygnalizator świetlny.
Przypomniał także o obowiązku podróżowania w foteliku samochodowym i zapięciu pasów bezpieczeństwa oraz noszeniu przy odzieży elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają widoczność pieszego na drodze (szczególnie po zmroku).
Wskazał również dzieciom prawidłowe zachowanie się wobec osób obcych, jak również przypomniał numery alarmowe.

Ogromną atrakcją dla dzieci była możliwość zobaczenia i usłyszenia z bliska radiowozu policyjnego oraz zapoznanie się z jego wyposażeniem.

Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało dyplom za u dział w zajęciach „Bezpieczny przedszkolak na drodze”, odblask oraz słodką niespodziankę.

Bardzo dziękujemy panu Wojciechowi Kanciałowi za ciekawą lekcję na temat bezpieczeństwa i dzień pełen wrażeń.